Průvodce výběrem vodovodní baterie

Dekorativní a funkční, někteří lidé dokonce navrhují design celé koupelny tak, aby se vše točilo kolem vodovodní baterie. Koupelnové vodovodní baterie jsou dostupné v různých stylech – vysoký oblouk, oddělitelná sprchová růžice, jediný ovládací prvek nebo dvě ovládací rukojeti, mnoho z nich se zaměnitelnými rukojeť-mi a s mnoha dalšími možnostmi a styly. Všechny dnešní vodovodní baterie splňují svůj účel a nabízí vysokou kvalitu.

Typ vodovodní baterie a typ umývadla

Typ umývadla určuje, jaký typ vodovodní baterie je potřeba, protože musí být kompatibilní. Nejpopulárnější konfigurace jsou víceotvorové stojánkové, nebo jednootvorové stojánkové. Ostatní styly jsou pak vodovodní baterie nástěnné, podomítkové a další. Většina z nich je k dispozici s jednou nebo dvěma rukojeť-mi a délka a výška výtokového ramínka se různí v závislosti na tvaru a velikosti umyvadla.

Co je třeba mít na paměti, když budete instalovat vodovodní baterii sami

Ujistěte se, že máte všechny potřebné součásti. Přestože je nová vodovodní baterie kompletní s držadly, kohoutky a ventily a je v podstatě připravena k instalaci, tak i přesto je při instalaci vodovodní baterie potřeba velké množství součástí které nejsou součástí balení a je třeba je pořídit zvlášť.

Instalace nové vodovodní baterie je jednoduchý projekt, a je to skvělý způsob, jak povznést vzhled vaší koupelny. Budete muset strávit nějaký čas pod umyvadlem se zapojováním a utahováním matic, proto vyprázdněte potřebný prostor, abyste si usnadnili práci. Při utahování matic vodovodní baterie se také ujistěte, že pěkně lícuje  s okraji umývadla a je správně vystředěna. Pak teprve utáhněte matice na zajištění proti pohybu.

Před výběrem vaší nové vodovodní baterie ke koupelnovému umývadlu, je třeba vzít v úvahu všechny rozměry. Pokud instalujete baterii na zápustné umyvadlo na tlustou mramorovou základnu, můžete potřebovat například prodloužení k ventilům, aby bylo možné snadno připojit přívody vody. Pokud jste zvolili nástěnnou vodovodní baterii, pak můžete potřebovat například prodlouženou krytku etážky…

Volby povrchové úpravy

Existuje mnoho možností povrchových úprav vodovodních baterií, tak aby vyhovovaly jakému-koli dekoru. Některé z možností jsou chrom, leštěná mosaz, chrom / mosaz, kartáčovaný nikl, nikl satén, francouzské zlato, kartáčovaný chrom, olejem gumovaný bronz, zvětralá měď, francouzský bronz, cín, bílá, mandlová, satinovaná, platina a další.

Jednou z nejdůležitějších věcí na které se nesmí při výběru vodovodní baterie zapomenout je ta, že každý výrobce má svůj dokončovací proces jiný a barva výrobku se bude mírně lišit. Aby bylo zajištěno, že všechny kohoutky a všechno příslušenství je stejné, kupujte je od stejného výrobce. Většina výrobců se snaží vyjít zákazníkům vstříc nabídkou kompletních kolekcí vodovodních baterií a jejich příslušenství se stejným designem k vybavení koupelny. Ty obvykle zahrnují vodovodní baterie k umývadlu, vaně a sprchovému koutu, a odpovídající kroužky držáků ručníku, různé tyče a držáky toaletního papíru.

Reklamy

No comments yet

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: